19 Ocak 2019 Cumartesi

Sincapların Babası Zamanın NUH'U


Merhaba
Son bir aydır telefonun yokluğundan oldukça sıkılıp, kendimi you tube videolarına vermiştim. Hayvanların sevimli halleri üzerine oluşturulan videoların birinde evinde sincap bakan birisi dikkatimi çekti. Bir video iki video derken, bir baktım ben bağımlı hale gelmişim.
Abartısız sincaplarla yatar sincaplarla kalkar oldum. Sonra bu kişinin kim olduğunu araştırmaya koyuldum.  İnsanların kendi çocuklarına tahammül edemediği bir toplumda bir sincabı evinde bakıp büyütüp her türlü eziyetine katlanmak her baba yiğidin harcı değil.
 Bu kahramanın adı Tayfun Demir. 36 yaşında bilgisayar mühendisi. 3 sene önce ormanlık bir alanda yemek yerken kedilerin ağzında bir şey görmüş ve kendi yemeğini kedilere vererek ağzındakini zorlukla almış. Bu yavrunun ne olduğunu bilemeden veterinere götürmüş ve orada bunun bir sincap yavrusu olduğu anlaşılmış. Ancak ülkemizde sincaplar konusunda yeterli bilgiye ve öneme sahip olan kurumlar olmadığı için tayfun bey kendi çabalarıyla bu yavru sincaba evini açmış. yabancı kaynaklardan araştırarak sincabı adeta bir anne şefkatiyle bakmaya başlamış. Bu sevimli miniğin adı Alf. Bu sırada youtube da Alf'le geçen günlerini yayınlar olmuş. Yabani bir hayvanın gerçek sevgi karşısında yaptıkları görmeye değer güzellikte. Alf markete, bankaya, parka, her yere sevgili babası tayfun'un omzunda gider olmuş. Bu videoları izleyen insanlardan yardıma muhtaç yavru sincaplar için yardım talepleri de gelmeye başlamış. Batman'da insanların kapanına yakalanarak kolları kırılan miniğin de yolu sincapların babası Tayfun bey'le kesişmiş. Bu minik sincap için zorlu süreç de başlamış. Kolları kurtarılamayarak maalesef kesilmek zorunda kalınca dünyanın dört bir yanından tepkiler yağmış. Bir sincap ameliyata dayanamaz, uyutulmalı diye. Ama başarılı bir operasyonla yediden hayat kazanmış minik  sincap Karamel. Bu da dünya da bir ilk olmuş. Sincap Karamel'in serüveni bununla da birmemiş. Kolları olmadığı için İstanbul Aydın Üniversitesi'nden ona protez kol teklifi gelmiş. Bu sayede karamel'in hayatı bir kere daha değişmiş.
   Sincap babasının da daha adını  ve hikayesini bilmediğimiz sincapları olmuş. Bir Bonibon var ki evlere şenlik. Annesinin kucağından düşüp babası Tayfun Bey'in sevgi dolu ellerinde hayat bulmuş.

 Tabiki evi de yeterli gelmeyince İstanbul'da başka bir eve taşınmış. Bu sırada sokak hayvanları için de o güzel yüreğinde yer açmış.
Fakat Tayfun Bey'in asıl amacı onları rehabilite edip sonra da gerçek yaşam alanlarına kazandırmak olduğu için İstanbul'un apartman daireleri bu iş için uygun olmayınca tası tarağı toplayıp hatta işini ikinci plana atıp Muğla'da  ormanlık bir alanda bir ev kiralayarak sevgili çocuklarını oraya taşımış.
Geçen süre zarfında, geçmişi kötü anılarla ve acıyla dolu kedi, köpek, sincap, kuş,keçiler bu evin sahipleri olmuş. Sincaplar Alf, Birthney, Bonibon, Karamel ; Keçiler Sütlaç ve Keşkül. Köpekler Kadife, Ponçik , Şuri, Sansa, Kalesi, Feriştah, Karam, Kediler Orko, Duman, Badem, saksağan Biricik, Güvercin Zeytin ve adını bilmediğim niceleri.

Onlara tatlı ses tonuyla bakalım bu çocuk nerdeymiş , kızdığında " bak bak bak bak demesi, istisnasız hepsine babacım diye hitap etmesi, ellerinin onca ısırılmaya rağmen sevgisini gösteren  güzelliği beni benden alıyor.
    Bu evde de çevredeki insanları rahatsız  etmeye gönlü elvermeyen güzel yürekli Tayfun Bey yeni bir ev arama işine girişmiş ve şimdilerde ormanlık bir alanda yeni bir evin hazırlıklarına girişmiş durumda.
     Bunca işi tek başına başaran çok özel görevlerle dünyaya gelmiş bu güzel insanın yaptıklarını kimse kolay kolay yapamaz.
    Her videosunda bize insanlığımızın gereğini bir kere daha hatırlatması ve buna duyarsız kalmamak adına ona destek vermeyi kendime borç bilirim.
Geçenlerde Kelime oyunu'na katılan Tayfun Demir projelerini de açıklama fırsatı buldu.
    Öyle güzel bir projesi var ki, Youtube kanalındaki takipçi sayısını artırarak bu videolardan elde ettiği reklam gelirleriyle sokak hayvanlarının bakımı ve mama ihtiyaçlarını karşılamak. Türkiye'nin neresinde olursa olsun , her canlının yaşamaya hakkı olduğunu düşünen bu çok özel insana teşekkürlerimi borç bilirim.
   Ben ona Zamanın NUH'u diyorum.
   Bir videosunda bir makine yapsak kötülükler içeri girip  güzelleşerek çıksa diyordu.
 Ben de diyorum ki :
   "Çirkin zamanın ruhu, Zamanın NUH'unun ellerinde güzelleşiyor. "

     Bir insan olarak  gereken desteği vermek için

İnstagram'da
https://instagram.com/sincap_alf

Youtube 'da
Tayfun Demir

Web sitesi
https://www.mutlulukpazari.com/Sevgiyle
         Tigris
       18/01/2019

49 yorum:

 1. ne güzeel şeyler de oluyo bu dünyadaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Deepcim biz de mümkün olduğunca heryerden paylaşalım

   Sil
 2. Ne kadar tatli. Bizim de birkac sincabimiz var bahcede gezip duran ormanin icinde oldugumuz icin gida bulma dertleri yok 😊. Ben de abone olayim bu kanala.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh Deryacım harikasın.
   Güzel ve anlamlı işlerde yer alman beni çok mutlu ediyor

   Sil
 3. Dünyadaki bunca kötülüğün yanında iyi insanların varlığını bilmek biraz olsun mutluluk kaynağı oluyor. Bir yanda küçük canlıları yakalamak için yapılan kapanlar diğer yanda o canlıları kapanlardan kurtaran ve yaşama bağlayan sevgi dolu eller. Ne büyük çelişkiler var bu dünyada...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sözün bittiği yer
   Sevgi dolu ellerin çoğalması dileğiyle

   Sil
 4. Ülkemizde sadece papağan piskopatları yok...(şiddet haberlerinden bıktık)
  Hayvanlara sahip çıkan güzel yürekli insanlarda var.

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar güzel yürekli bir insana rastlamışsınız 🤗

  YanıtlaSil
 6. Sitenizi yeni fark ettim ve hemen takibe aldım, benim siteye de beklerim, geniş kitleler oluşturmak daima güzeldir...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz teşekkür ederim
   Linkinizi bırakmadığınız için size ulaşamadım

   Sil
  2. www.insanadavet.blogspot.com.tr

   Sil
 7. Selam Tigris ne güzel Tayfun Beyin yaptığı bizimde bahçemizde dolaşan sincaplar var. Ailece dolaşıyorlar. Sabahları onları izlemek büyük keyif. Bizi bilgilendirin için sanada ayrıca teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoşgeldiniz
   Ne güzelll sincaplarla içiçe yaşamak. Ben teşekkür ederim . Lütfen Tayfun Bey’e destek olalım youtube kanalına üye olalım

   Sil
 8. Böyle güzel insanların hatrına hala ayakta ya dünya zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle . Cem youtube kanalına üye ol ve bu konuda da bir yazı bekliyorum senden.
   Daha önce de demiştim ya içerik önemli. İşte sana içerik

   Sil
 9. Hayvan severlerin gün geçtikçe daha da çoğalması dileğiyle
  Sincap da çok tatlı 🥰

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aminn. Ahh bir görseniz ne videoları var o şirinlerin.
   Siz de kanala abone olursanız çok iyi olur

   Sil
 10. Teşekkürler Tigris'im. Böyle haberleri duydukça nasıl değerli insanlar var diyoruz. Videolarını izleyeceğim. Abone de olacağım.Paylaşım için teşekkürler yavrum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duyarlılığınızdan dolayı ben teşekkür ederim Ece ablacım

   Sil
 11. helal olsun Allah razı olsun umarım birileri de örnek alıyordur.

  YanıtlaSil
 12. Teşekkürler öğretmenim bu güzel olaydan bizi haberdar ettiğiniz için. Dünyayı iyilik ve merhamet kurtaracak... Sevgiler ve saygılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim , siz de bloğunuzda paylaştınız

   Sil
 13. bir yandan papağanını boğarak öldüren caniler bir yanda daböyle kocaman yürekli insanlar...tam söz bitti umut bitti derken yeniden canlanan iyilik bir kötülüğü illaki yenecek ümidi..sevgilerimle....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tayfun Demirler olduğu sürece umutlarımız hep olacak

   Sil
 14. Allah yarattıklarına duyduğu sevgiden ve merhametten hepimizin kalbine koydu muhakkak. Sonra ne oluyor da kimimiz kapkara bir yürekle gün doldururken, kimimiz böyle ışık saçıyor?
  Çok etkilendim. Üstelik daha videolarını bile izlemedim.
  Çok olsunlar, hep olsunlar.... Dünyayı iyilik kurtaracak çünkü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Videolarını mutlaka izleyin abone olun
   Sevgiyle

   Sil
 15. Yazmış olduğunuz makale çok hoşuma gitti. Akıcı bir dil ile yazmışsınız. Film ve dizi izleyerek yorumlarınızı
  makale olarak yazabilirsiniz. Bunun için tabi film izlemeniz gerekiyor :) Dilerseniz film izlemek için sitemize
  göz atabilirsiniz.

  https://www.filmfullizlehd.net

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Maalesef ki film izlemek tarzım değil

   Sil
 16. böyle insanlardan haberdar olmak piyango kazanmak gibi hissettiriyor.ne çok ihtiyacımız var..
  merhaba.tülinim bahsetti bende geldim:)

  YanıtlaSil
 17. Merhabalar Tayfun beyin hikayesini okudum. Tayfun bey, gerçekten verdiğiniz zamanın Nuh'u ismini, hak edecek bir davranışta ve fedakarlıkta bulunmuş. Gerçekten onun yaptığını kimse yapamaz. Blog sayfanız nezdinde onu kutluyorum. İşte böyle güzel ve özel insanlarımızı başkalarıyla tanıştırmak, "işte insanlık budur" demek lazım. Ve bunu siz burada blog sayfanızda ona yer açarak yapmış bulunmaktasınız. Sizi de böyle güzel bir paylaşımda bulunduğunuz ve en önemlisi Tayfun gibi bir meleği, Nuh'u bizlerle tanıştırdığınız için size de müteşekkirim.

  Cenab-ı Allah, Tayfun gibi insanları çoğaltsın ve diğer insanlara da örnek kılsın inşAllah.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz Recep Bey
   Tayfun Bey gibi insanların güzel yürekleri sayesinde ayakta duruyor dünya
   Herkese örnek olsun
   Selamlar

   Sil
 18. Ne güzel bir lakap bulmuşsun Tigriscim! Bilmiyordum sayende tanıdım Tayfun Bey’i.
  Çok da sevimliymiş :) Biz de destek olalım o zaman!
  Ece Ablamın blogundan geliyorum, orada da kulağını çınlattım...
  Sevgiler ❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım hoşgeldin seni gördüğüme sevindim
   Güzellikler desteklendikçe çoğalacak
   Ece Abla’nın yazısı beni çok duygulandırdı. Canım babam da keşke görebilseydi.
   Sevgiyle

   Sil
 19. Çok duyarlı birisiniz hayranım size Tigris❤❤❤

  YanıtlaSil
 20. Tigris ❤❤❤ Nerelerdesin özlettin❣❣❣

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısa bir ara verdim tatil bitti kaldığımız yerden devam 😉❤️❤️

   Sil
 21. Yazılarına baktım. Bende yeni bloga sahibim. Seni izleyici olarak takibe de aldım. Desteklerini bekliyorum. iyi günlerin olsunnn...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz
   Bir de blog adresinizi yazsaydınız ne iyi olurdu.

   Sil
 22. ekşi'den geldim. bu adam karamel'e ne olduğunu söylemiyor.

  YanıtlaSil
 23. Hayat akarken güzel şeyker de oluyor :)).. Bunu bilmek güzel..

  YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Radyom Cici Ciciiii

TRT FM, TRT NAĞME, SHOW RADYO Hanımlar Beyler, Yıldızların bir bir fenerlerini yaktığı güzel bir cuma akşamından merhaba Hafta sonu ...